Spriedzes galvassāpes rodas diezgan bieži. Pieaugušo aptauja Vācijā liecina, ka aptuveni desmit procenti sieviešu un septiņi procenti vīriešu cieš no šīm spiedošajām galvassāpēm. Tādējādi spriedzes galvassāpes līdzās migrēnai ir viens no izplatītākajiem galvassāpju veidiem.
Ja spriedzes galvassāpes rodas biežāk, nav labs risinājums pastāvīgi lietot pretsāpju līdzekļus. Tā vietā jāizmanto ilgtspējīgākas alternatīvas.
Spriedzes galvassāpju diagnostika
Saskaņā ar Starptautiskās Galvassāpju biedrības (International Headache Society) datiem spriedzes galvassāpēm jāatbilst vismaz divām no šādām pazīmēm:
Vairumā gadījumu sāpes nedrīkst pavadīt slikta dūša, vemšana, fotofobija un jutība pret troksni. Tomēr ir izņēmumi, kad cietušie cieš arī no slikta dūša, piemēram. Tā kā parasti ir maz iespēju atšķirt šīs galvassāpes no citām galvassāpēm, dažkārt ir nepieciešama diagnostiskā izmeklēšana, piemēram, galvas magnētiskā rezonanse.
Spriedzes galvassāpju veidi
Spriedzes galvassāpes iedala trīs dažādās formās:
Spriedzes galvassāpju cēloņi
Spriedzes galvassāpju cēloņi vēl nav pilnībā izprasti. Šķiet, ka galvassāpes daļēji veicina stress, taču nozīme var būt arī iedzimtiem faktoriem. Galvaskausa un kakla muskuļi bieži ir saspringti. Zinātniekiem ir aizdomas, ka sāpju uztveres smadzeņu reģionos, kas iesaistīti sāpju apstrādē, mainās forma un funkcija. Tas pazemina slieksni, pie kura stimuls tiek uztverts kā sāpes.
Kas palīdz pret spriedzes galvassāpēm?
Pacientiem, kuri cieš no spriedzes galvassāpēm, vajadzētu organizēt savu ikdienas režīmu tā, lai viņiem būtu pietiekami daudz miega un regulāra dienas režīma ar pietiekamiem pārtraukumiem. Ja nav veselības apsvērumu, lai to nedarītu, un ja to var iekļaut nedēļas grafikā, laba ideja ir izturības treniņi, piemēram, skriešana, peldēšana vai riteņbraukšana vismaz 30 minūtes trīs reizes nedēļā. Var palīdzēt arī regulāri ieplānot relaksācijas vingrinājumus, piemēram, Jakobsona progresīvo muskuļu relaksāciju vai jogu.
Īslaicīgu spriedzes galvassāpju gadījumā var palīdzēt pretsāpju līdzekļi, piemēram, paracetamols vai ibuprofēns. Tomēr, ja spriedzes galvassāpes rodas biežāk, pastāvīga pretsāpju līdzekļu lietošana nav labs risinājums. Iemesls tam ir tāds, ka bieža akūtu pretsāpju līdzekļu lietošana var izraisīt nekontrolētas pretsāpju līdzekļu lietošanas izraisītas galvassāpes.
Tā vietā vajadzētu izvēlēties alternatīvas bez blakusparādībām, piemēram, Spectra-H lux, kas ir ideāli piemērots arī profilaktiskai ārstēšanai. Medicīniskā lāzerterapijas ierīce apvieno inovatīvu tehnoloģiju un vienkāršu lietošanu bez blakusparādībām. Ierīcē ir apvienoti lāzera, infrasarkanās, sarkanās gaismas un magnētiskie lauki. Šie 4 enerģijas avoti nodrošina nesāpīgu spriedzes galvassāpju, iekaisumu, brūču dzīšanas traucējumu, muskuļu un skeleta sistēmas un mugurkaula deģeneratīvo slimību, kā arī kaulu lūzumu ārstēšanu.
Vislabākais ir tas, ka dziļais radiators apstaro ādu, saistaudus un muskuļus, kā arī locītavas un iedarbojas tieši uz apstrādāto zonu. Tas nozīmē, ka sāpes var veiksmīgi mazināt un novērst bez jebkādām blakusparādībām. Šāda ārstēšana padara Spectra-H lux par universāli pielietojamu palīglīdzekli neskaitāmu sūdzību gadījumā.
Vai vēlaties uzzināt vairāk par Spectra-H lux? Tad sazinieties ar mums tieši pa e-pastu eastcon@eastcon.lv. Mūsu pārdošanas komanda ar jums sazināsies pēc iespējas ātrāk.